Kā darbojas atvērtais darba tirgus vācijā? Uz kādām iestādēm vajadzētu iet, ja tu atrodies Minsterē? Vai varētu arī griezties pie LCM pēc palīdzības?

Sākot ar 2011. gada 1. maiju Latvijas pilsoņiem Vācijā nav nepieciešama darba atļauja t.s. "normāliem" (!) līguma darbiem. Līdz ar to tagad vairs nevienam nav iemesla Vācijā uzturēties nelegāli. Saņemt "Freizügigkeitsbescheinigung" - Eiropas uzturēšanās atļauju ir iespējams jau kopš 2004. gada 1. maija.

Kā tas viss darbojas praktiski Vācijā kopumā, to mums ir grūti pateikt, jo katrs gadījums tomēr ir individuāls.
Meklējot darba vietu, ļoti svarīgi ir vismaz nedaudz saprast un runāt vāciski. Ipaši labāk atalgotās darba vietās tas ir pat stingrs nosacījums, ka jāprot vācu valoda. Paralēli vācu valodas zināšanām, tiek pieprasīta iegūta izglītība attiecīgajā darba jomā.
Latviešu Centrs Minsterē nav nodokļu padomdevējs, un mēs nevaram garantēt, ka visa sniegtā informācija ir aktuāla! Taču mēs varam ieteikt, kā rīkoties un kuras iestādes konkrētā situācijā būtu vēlams uzmeklēt.

Bet kur man meklēt informāciju?
Informāciju dažādās nozarēs sniedz Zentrale Auslands- und Fachvermittlung. Šo informāciju visiem interesentiem iespēja iegūt bez maksas!

http://www.zav.de/arbeiten-in-deutschland