Ziemas Saulgrieži Minsteres skoliņā tika ieskandināti jau 5.decembrī ar piparkūku cepšanu. Senlatviešiem Saulgrieži bija gaidīšanas svētki, kad sākas jauns cikls gan dabā, gan cilvēkos. Svētku gaidīšana turpinājās šī gada astroloģiskās ziemas priekšpusdienā 19.decembrī plkst. 10:00. Priekšpusdiena aizsākās ar Ziemas Saulgriežu simbola - saulītes veidošanu, no salmiem, sīkiem žagariņiem un krāsainas dzijas. Raiti ritot darbam tika minētas arī latviešu tautas mīklas, kas tikai vairoja darba sparu. Šīs priekšpusdienas beigās katrs dalībnieks varēja paņemt mājās savu saulīti, kā visa labā simbolu nākamajam gadam.

Nu bija pienācis laiks svarīgākajam Ziemas Saulgriežu rituālam, proti, bluķa vilkšanai. Ātri nācās vēl uzrakstīt visu nepatīkamo, kas noticis šajā gadā uz lapiņām un iespraust šīs lapiņas bluķa rievās. Tautasdziesmu pavadībā bluķis tika ar kopīgiem spēkiem apvilkts apkārt visai LCM ēkai. Kad darbiņš tika padarīts, tika iekurināts ugunskurs un bluķis ar visām šī gada negācijām sadedzināts!
Kamēr bluķis dega, tikmēr gan lielie, gan mazie Valdas Dundures un Larisas Marcinkus vadībā gāja latviešu tautas rotaļās. Pēc piedzīvotā, visi apmierināti devās dzert karstu bērnu punšu un mieloties ar līdzi atnestajiem gardumiem.

Priecīgus Ziemas Saulgriežus Jums visiem vēl Minsteres latviešu skoliņa!

Teksts: Dzintra Staltmane
Foto: Viktors Kangeris