Foto: Madara Gūtmane

“Dejot ir laime” – šis teikums 10. un 11. oktobrī Latviešu Centra Minsterē ēkā kopā sabraukušajiem  dejotājiem no Cīrihes, Štutgartes, Frankfurtes, Āhenas un Minsteres izskanēja neskaitāmas reizes, un to teica Latvijā viens no vadošajiem deju horeogrāfiem, pedagogiem, deju skolas “Dzirnas”vadītājs un īpašnieks Agris Daņiļevičs. Viņš vadīja deju semināru Minsterē, kurā kopā piedalījās 50 dejotāji no četriem kolektīviem. Un to, ka dejot ir laime, izjūt arī dejotāji paši. Ne velti viņi ir gatavi mērot 600 km garu ceļu  pēc smagas darba dienas naktī, lai ar citiem kopīgi izbaudītu šo laimes sajūtu.

Agris dejotājiem ļāva ļauties improvizācijai, kas daudziem bija jauna un interesanta pieredze. Tā ļāva dejotājiem iepazīt sevi un savu ķermeni, atbrīvoties un uzticēties cits citam.  Ik pa laikam meitenes atradās stipri augstu virs puišu galvām gan horizontālā, gan vertikālā stāvoklī, un varēja vērot, ar kādu azartu pāri apguva arī cēlienu tehnikas, kā arī latviešu tautas dejas pamatsoļus un soļu kombinācijas. Liels gods dalībniekiem bija pēc 30 gadu pauzes atdzīvināt vienas no pirmajām Agra horeogrāfētajām dejām: “Diždancis” un “Ziņģu dancis”.

Kaut arī visa diena tika nodejota un tika apgūtas daudzas jaunas tehnikas, triki un deju soļi, tomēr diena ar to vēl nebeidzās. Ievilkuši elpu, dejotāji pavadīja vakaru saviesīgā gaisotnē ar dejām un priekšnesumiem, parādot savu daudzpusību un apslēptos talantus. Pēc īsas nakts, svētdien no rīta ar jauniem spēkiem tika turpināts dejot, celt meitas un improvizēt.

 

Svētdienas agrā pēcpusdienā dejotājiem no Šveices un Vācijas dienvidiem bija jāsāk posties garajam mājupceļam: no vienas puses ar skumjām sirdī, ka tik ātri ir paskrējusi šī nedēļas nogale; no otras puses ar laimes sajūtu sirdī, ka arī ārpus Latvijas ir dejotāji, kuri jau kļuvuši par labiem draugiem un ka ir ar ko kopā sadejot, apgūt ko jaunu un apmainīties domām, un pieredzi. Un viens ir skaidrs: gan dejotājiem, gan Agrim Daņiļevičam tā bija vienreizēja un neaizmirstama pieredze un kopā pavadītais laiks. Lai laime dejot ilgi spētu saglabāties arī dejotājos ārpus Latvijas, kas ir augsne šādu semināru organizēšanai, kopā sabraukšanai un dejošanai!

Paldies arī semināra atbalstītājiem Latviešu Centram Minsterē un Latvijas Nacionālajam kultūras centram.Autore: Inese El Tavila
Bildes: Madara Gūtmane