Berlīne

Berlīnes latviešu nedēļas nogales skola

Nodarbības notiek sestdienās, divas reizes mēnesī.

Skolas adrese: Mēringdammes ģimenes centrs (Familienzentrum Mehringdamm) – Mehringdamm 114, 10965 Berlin, telpās Nr. 401, 402 un 403.

Nodarbības notiek no plkst. 10.30 līdz 14.00.

Skola darbojas trīs vecuma grupās : mazuļu grupā vecumā no 0 līdz 3 gadiem, vidējā grupā vecumā no  3 līdz 6  gadiem un vecākā grupā no 6  gadiem un vecāki.

Kontaktiem:

Facebook : https://www.facebook.com/berlineslatviesuskola

Skolas vadītāja Vinija Folkmane , tel.nr.: +49 176 614 03 033, e-pasts: lettischekkg@gmail.com

 

Berlīnes Latviešu koris

Berlīnes Latviešu kora kopa dzied visu, kas patīk – gan tautas dziesmas, gan ziņges, gan Dziesmusvētku repertuāra dziesmas.

  • Koris nodibināts 2006. gada 18. novembrī. Sanāk ne tikai, lai dziedātu, bet arī, lai uzturētu sevī latvisko garu, lai aktīvi piedalītos Līgo svētku, Dzejas dienu un Ziemassvētku organizēšanā.
  • Kora kodolu veido Berlīnē pastāvīgi dzīvojošie latvieši – dažādu profesiju pārstāvji. Pievienojas arī „mainīgais sastāvs“ – galvenokārt Berlīnē studējošie jaunieši.
  • Vairākas reizes gadā koris uzstājas ar speciāli sagatavotu programmu, kā piemēram izstādes atklāšanā, ielu svētkos, baznīcas svētkos un citos pasākumos. 2008. un 2013.gadā koris piedalījās Dziesmusvētkos Rīgā.
  • Kora mākslinieciskā vadītāja ir Agita Rando. Kora spīķere un kontaktpersona ir Eiženija Weirich (Tel: 030 92 123 659, mob. tel.: 0177 505 85 60,  e-pasts: berlin.weirich@gmail.com)
  • Kora mēģinājumi notiek Latvijas vēstniecības telpās, Reinerzstraße 40-41, 14193 Berlin, parasti trešdienās pl. 18.15 – 19.45.

 

Latviešu evaņģēliski luteriskā draudze Berlīnē

Berlīnes latviešu evaņģēliski luteriskā draudze ir viena no jaunākajām latviešu draudzēm Vācijā. Tā savu kalpošanas darbu uzsākusi tikai 2009.gadā. Draudze pieder pie Latviešu evaņģēliski luteriskās Baznīcas Vācijā, kas savukārt ietilpst Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) saimē, ko vada archibīskape Lauma Zušēvica. Draudzes locekļu vairums ir gados jauni pēdējos pārdesmit gados Vācijā ieceļojušie latvieši.

Draudzes dievkalpojumi notiek katra mēneša trešajā svētdienā plkst. 14:00 Paul Gerhardt Kiche, Wisbyer Str. 7, 10439 Berlin.

Ja vēlaties iegūt informāciju par iespēju pievienoties draudzei, par bērnu kristībām, iesvētībām, laulībām, saņemt garīgu palīdzību grūtā brīdī, rakstiet vai zvaniet draudzes mācītājam Tālim Rēdmanim: redmanis-t@t-online.de ; tālruņu nr. +49 (030) 26398545+49 (0) 15128318387. Plašāku informāciju atradīsiet Latviešu evaņģeliski luteriskās Baznīcas Vācijā mājas lapā www.baznica.de

Informācija un kontakti arī Facebook https://www.facebook.com/groups/159949174028593/?fref=ts un Draugiem.lv http://www.draugiem.lv/berlines_draudze/

 

Berlīnes letiņu tikšanās

Nu jau piekto gadu (kopš 2011. gada) latvieši un Latvijas draugi regulāri satiekas dažādos Berlīnes bāros vai kafejnīcās, kuru īpašnieki ir latviešu izcelsmes, lai patērzētu un iegūtu jaunus draugus, kā arī lai tuvāk iepazītu šeit dzīvojošos mūziķus, māksliniekus un pašdarbniekus. Pēdējos gadus sanākam kopā trīsreiz: pavasarī, vasarā un rudenī.

Kontaktpersona: Iveta Kuhls. 
Mob. +49 (0) 170 4139217
e-pasts IvettaKuhls@web.de.

 

 

Bonna

Latviešu sestdienas skola „Kamolītis”

Bonnas latviešu skoliņā “Kamolītis” aicināti darboties bērni jebkurā vecumā. Nodarbības notiek katru sestdienu 10.00-12.30 trīs grupiņās – bēbīšu grupiņa (0-3 gadi), vidējie (4-5), lielie (6 gadi un vecāki). Pagājušajā mācību gadā skoliņu apmeklēja 16 bērni. Nodarbibās tiek aktualizētas tēmas, kas saistītas ar Latviju, lai bērni svešumā neaizmirst savu zemi, tās tradīcijas, dziesmas, svētkus un valodu. Bērni uzzina daudz ko jaunu un pie reizes arī atpūšas, iepazīstas un gūst motivāciju runāt latviski.

Skoliņā strādā 3 skolotājas – latviešu valodas skolotāja (Zane Priede), mūzikas skolotāja (Liene Sējāne) un mākslas skolotāja (Gija Kloka).

Skoliņa darbojas skaistā villā Godesberger Allee 70, 53175 Bonn. Telpas svaigi izremontētas. Iepirktas jaunas latviešu grāmatas, tehnika, mēbeles.

Skoliņas maksa – 30 eiro mēnesī.

Kontaktpersona: Zane Priede, mob. +49 (0) 171 908 3092, e-pasts – zanepriede77@googlemail.com

 

 

Hamburga

Latviešu biedrība Hamburgā

Latviešu biedrība Hamburgā (LBH) jeb Lettischer Verein in Hamburg e.V. ir dibināta 1951.gadā un ir viena no senākajām latviešu biedrībām Eiropā. Vienmēr, ejot līdzi laikam, biedrība saglabājusi savu nozīmību cauri gadu desmitiem. Tā vieno latviešus Hamburgā – otrā lielākajā Vācijas pilsētā un Ziemeļvācijas nozīmīgākajā latviešu diasporas centrā. Sadarbojoties ar vietējām organizācijām un pārstāvjiem no Latvijas, LBH kopj pozitīvu Latvijas valsts tēlu Rietumeiropā. Tā iepazīstina citu tautību pārstāvjus ar latviešu kultūru, tādejādi veicinot dažādu kultūru savstarpējo izpratni.
LBH veido Hamburgu par vietu, kur latviešu kultūra, latviska izglītība, latviešu deja un dziesma, Latvijas gars un nākotnes spēks tiek mācīts, mīlēts, uzturēts un tālāk nodots ar pašu Hamburgas latviešu dzirksti un degsmi.
Informāciju par visām aktivitātēm par un ap mūsu biedrību var uzzināt šeit:

Mājas lapā: www.latviesihamburga.de

Facebook: https://www.facebook.com/latviesihamburga/
E-pasts: info@latviesihamburga.de

Latviešu evaņģēliski luteriskā draudze Hamburgā

Hamburgas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze izveidojās pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, vienojot kara bēgļu nometnēs, kas bija izveidotas pilsētā, dzīvojošos tautiešus. Draudze pieder pie Latviešu evaņģēliski luteriskās Baznīcas Vācijā, kas savukārt ietilpst Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) saimē, ko vada archibīskape Lauma Zušēvica. Pēdējos gados draudzei pievienojušies arī nesen Vācijā ieceļojušie latvieši.

Draudzes dievkalpojumi notiek katra mēneša otrajā svētdienā plkst. 14:00 Sv.Pētera baznīcā, Bei der Petrikirche 2, 20095 Hamburg.

Ja vēlaties iegūt informāciju par iespēju pievienoties draudzei, par bērnu kristībām, iesvētībām, laulībām, saņemt garīgu palīdzību grūtā brīdī, rakstiet vai zvaniet draudzes mācītājam Tālim Rēdmanim: redmanis-t@t-online.de ; tālruņu nr. +49 (030) 26398545+49 (0) 15128318387. Plašāku informāciju atradīsiet Latviešu evaņģeliski luteriskās Baznīcas Vācijā mājas lapā www.baznica.de

Informācija un kontakti arī Draugiem.lv http://www.draugiem.lv/hamburga/

Hesena

Frankfurtes Latviešu biedrība

Frankfurtes Latviešu biedrība ir dibināta 2015. g. 4. decembrī ar mērķi apvienot visus Frankfurtē un tās apkaimē dzīvojošos, strādājošos un studējošos latviešus un viņu ģimenes un stiprināt latvisko saikni viņu vidū.

Galvenie darbības virzieni:

  • latviešu kultūras apguve, uzturēšana un popularizēšana Frankfurtē
  • kopīgu svētku svinēšana
  • Frankfurtes latviešiem aktuālas informācijas apkopošana un izplatīšana

Informāciju par visām aktivitātēm ap mūsu biedrību var uzzināt:

Saite: www.frankfurteslatviesi.lv

Facebook: www.facebook.com/frankfurteslatviesi

E-pasts: frankfurteslatviesi@gmail.com

 

Ikmēneša tikšanās jeb

Kopš 2016. gada sākuma satiekamies, papļāpājam un iedzeram kādu latviešu aliņu katra mēneša pirmajā ceturtdienā plkst. 19:00 bistro “Baltique” (Heiligkreuzgasse 31, 60313).

 

Frankfurtes latviešu klubiņš

Aizsākot jaunu tradīciju, reizi divos mēnešos aicinām visus Frankfurtē un tās apkaimē dzīvojošos latviešus uz latviešu klubiņa vakaru. Klubiņa ideja – sniegt iespēju tuvāk vienam otru iepazīt, komunicēt neformālā gaisotnē ar kopīgu latviešu filmu skatīšanos, sadziedāšanos, meistarošanu, latviešu žurnālu un grāmatu apmaiņu un citām tematiskām nodarbēm kā lieliem, tā maziem.

Informācija par datumiem, vietu un plānotajām aktivitātēm mājas lapā www.frankfurteslatviesi.lv

 

Frankfurtes latviešu bērnu skoliņa “ZĪĻUKS”

Nodarbības noteik svētdienās, divas reizes mēnesī, no plkst. 11:00-14:00.

Mācības notiek paralēli trīs grupās: mazo (2-5 gadi), vidējo (5-7 gadi) un lielo bērnu grupa (7-16 gadi).

Nodarbības notiek biedrības “Alle miteinander e.V.” telpās Sontraer Straße 27 (Industriegebiet Fechenheim), 60386 Frankfurt

Skoliņas vadītāja: Gita Kavertide

Informācija par skoliņu: skolina.ziluks@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013428009234

 

Frankfurtes latviešu sieviešu koris “SILAVA”

Kora diriģents Marks Opeskins kori dibinājis 2014. gadā ar mērķi ne tikai saglabāt saites ar latviešu kultūru, bet arī popularizēt latviešu kora mūziku Vācijas vidē.

Mēģinājumi notiek reizi mēnesī, svētdienās, no plkst. 11:00-16:00 Bischofsheimer Weg 33, 63075 Offenbach.

Ja kāda sajutusi sevī vēlmi dziedāt un pievienoties korim, lūgums vērsties pie kora koordinatores Laimas Spanheimeres (laima_spanheimere@yahoo.de)

 

Tautas deju kopa “DIMDARI”

Kopš 2015. gada arī Frankfurtē darbojas deju kopa un satiekas mēģinājumos divas reizes mēnesī. Mēģinājumi notiek no plkst. 15:00-19:00 Bischofsheimer Weg 33, 63075 Offenbach.

Deju kopu vada arī Štutgartes deju kopas “Trejdeksnītis” vadītāja Laura Putāne.

Koordinatore: Ilze Timbare (timbari@gmail.com)

 

Minhene

Minhenes latviešu kultūras biedrība „Namejs”

Minhenes latviešu kultūras biedrība „Namejs” turpina pirms 18 gadiem iesākto jauniešu iniciatīvas “Minhenes letiņi” darbu. Mēs esam laikam līdzi ejoši, atvērti pasaulei, nezaudējot latviskās saknes. Ir izveidojušās savas tradīcijas un regulāri pasākumi, kā piemēram, ikgadējais rotaļu un sadziedāšanās vakars „Jampadracis”, ikmēnēša tikšanās “Letiņu Stammtisch“, bērnu skoliņa  „Saulēni” un “Rokdarbnieku Stammtisch”. Pašreiz top koris. Jāņus svinam kopā akmeņainajā Izāras upes krastmalā, kas atgādina Gaujmalu. Mūsu uzdevumi ir kopt latviešu tradīcijas, veicināt satuvināšanos ar dažādajām tautiešu diasporas paaudzēm, rosināt diskusiju par mūsu identitāti mūsdienās un atbalstīt veiksmīgu integrāciju. Svarīga ir arī eiropeisko pamatvērtību kultivēšana – savstarpēja humāna tolerance neatkarīgi no nacionalitātes, reliģijas, seksuālās orientācijas vai ādas krāsas. Mūsu plašākie mērķi ir veicināt sadarbību ar citām latviešu biedrībām, piedalīties Minhenes kultūras dzīvē un pozitīvi reprezentēt Latviju.

Laila Dambekalna, biedrības prezidente, Letiņu Stammtisch Minhenē dibinātāja namejs.muenchen@gmail.com

Biedrības Facebook lapa https://www.facebook.com/namejsmuenchen/

 

Letiņu Minhenē

Letiņu Stammtisch kopš 2004. gada, katra mēneša 1. sestdienā, plkst. 19.00 sanāk kopā “EineWeltHaus” krodziņā, Schwanthalerstr. 80 (U4/U5 Theresienwiese) Šeit ir iespēja vienkārši papļāpāt dzimtajā mēlē, dibināt jaunus kontaktus un arī uzdancot. EineWeltHaus tiekas cilvēki no visas pasaules, kā jau nosaukums to vēsta. Letiņi šeit nav ekzoti. Taču omulīgais iekārtojums ar lieliem koka galdiem atgādina latvisku krodziņu. Atsaucīgā krodziniece ļauj likt savu mūziku. Ap plkst. 22.00  neviens vairs nesēž rāmi. Gan latvieši, gan vācieši vai poļi, vai afrikāņi vienojas dejās pie Prāta Vētras „Lidmašīnām”.

 

Noderīgi kontakti:

Latviešu kultūras biedrība Minhenē “Namejs” e.V. www.namejs.de

Andra Mežmača, Latviešu valodas radošās darbnīcas bērniem “JUMIS“ nodarbību vadītāja andamezmaca@gmail.com

Bērnu skoliņas „Saulēni“ vadītāja Maija Lange maijalange@gmx.de

Minhenes jauktais koris „Laima” Zinta Cepurnieka vadībā https://www.facebook.com/Minhenes-jauktais-koris-Laima-219922521764814/?fref=ts

Facebook grupa Latvieši Minhenē https://www.facebook.com/groups/922648901095772/?fref=ts

Minehes letiņu draugu grupa: https://www.draugiem.lv/group/16006438/minhenes-letinji/

 

Štutgarte

Latviešu tautas deju kopa Trejdeksnītis

Kopš 2012.gada janvāra Štutgartē darbojas latviešu tautas deju kopa Trejdeksnītis, kas katru trešdienu uz mēģinājumiem pulcē aptuveni 20 dejotājus. Mūsu vidū ir gan pieredzējuši Latvijas deju kolektīvu dejotāji, gan tādi, kuriem deju solis jāapgūst no pašiem pamatiem. Bet neatkarīgi no vecuma vai dejotāju pieredzes līmeņa mūs visus vieno dejotprieks, vēlme saglabāt latviskās tradīcijas un nepazaudēt saikni ar dzimteni.

2013.gadā Trejdeksnītis piedalījās arī Dziesmu un Deju svētkos Rīgā.

Kontaktpersona: Laura, tel. +49 1577 9577 870, e-pasts laura_laura_putane@inbox.lv

Saite: http://www.trejdeksnitis.de